Sesterna - aktuality
Sestry na sálSestra sympatie

Předplatné časopisu:

Nelékařský zdravotnický personál: 100 Kč / rok

Ostatní: 360Kč / rok

Předplatné časopisu lze objednat na e-mailu: info@sesterna.cz
nebo na adrese:

We Make Media, s.r.o.
Italská 1583/24
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika

Tel.: +420 778 476 475

novinky

zajímavé odkazy


novinky

14.03.2017

Úsměv pro nemocné děti


Díky sestřičkám z dětského oddělení nemocnice v Českém Krumlově se v posmutnělých očích nemocných dětí rozsvítily jiskřičky radosti. Přišli mezi ně zdravotní klauni a hned bylo veseleji!

Návštěva "odborníků na zábavu" byla odměnou za účast zdravotních sester v soutěži 10 let KabiPac. Šlo v ní o vytvoření nejoriginálnější fotografie s lahví KabiPac, která pak usilovala o získání co největšího počtu hlasů ve veřejném hlasování na internetových stránkách.

Kromě ceny pro vítěze její organizátor společnost Fresenius Kabi poskytla i další prémii, a právě sestrám z Krumlova se podařilo dostat mezi pět vylosovaných nemocnic, kam klauni zavítali. Pokoje i chodby ožily smíchem a radost byla veliká!

Soutěž byla zároveň úzce spjata s charitativním projektem Pomozte dětem. Z hodnoty každé zakoupené lahve KabiPac v období od 1. 9. do 31. 12. 2016 totiž společnost Fresenius Kabi věnuje deset haléřů tomuto projektu, který společně organizují Nadace rozvoje občanské společnosti a Česká televize. K předání šeku dojde na slavnostním galavečeru o Velikonocích 2017.